२०७८ माघ ५, बुधबार

एमालेया जिल्ला अधिवेशनय् ५८ जिल्लाया लिच्वः

लहनान्युज | थिंलागा दशमी ११४२, पुष २८ बुधवाः

नेकपा एमालेया जिल्ला अधिवेशनय् थौंतक ५८ जिल्लाया लिच्वः वये धुकुगु दु।
 
सुर्खेतय् अमृत बिसी व कास्कीइ मनबहादुर गुरुङ जिल्ला अध्यक्षय् निर्वाचित जुइ धुकुगु दु।
 
आःतक ५८ जिल्लाया अध्यक्ष निर्वाचित थुकथं दु
 
प्रदेश १
 
१. झापा – दीपक कार्की
 
२. मोरङ – ऋषिकेश पोखरेल
 
३. खोटाङ – रामप्रसाद दंगाल
 
४. धनकुटा – इन्द्रमणि पराजुली
 
५. तेह्रथुम – तेजमान कन्दङवा
 
६ः पाँचथर – राजकुमार भण्डारी
 
७ः भोजपुर – शरणकुमार राई
 
८. इलाम– महेश बस्नेत
 
९. सोलुखुम्बु– डुफकुमार बास्तोला
 
१०. उदयपुर– प्रमेश्वर घिमिरे
 
११. ओखलढुंगा–शंकर कटुवाल
 
१२. ताप्लेजुङ– भुपेन्द्रबहादुर थेबे
 
प्रदेश २
 
१. सप्तरी – ताराकान्त चौधरी
 
२. सिरहा– बिन्देश्वर मण्डल
 
वागमती
 
१. धादिङ – भूमि त्रिपाठी
 
२. काभ्रेपलाञ्चोक – अशोक ब्यान्जु
 
३. भक्तपुर – बचन देउजा
 
४. रसुवा – कर्णेल तामाङ
 
५. रामेछाप – आनन्दकुमार श्रेष्ठ
 
६. नुवाकोट – बद्री मैनाली
 
७. मकवानपुर – एकलाल श्रेष्ठ
 
८. काठमाडौं – दीपक निरौला
 
९. ललितपुर – पुरुषोतम आचार्य
 
१०. सिन्धुली– कुमारबहादुर कार्की
 
११. दोलखाः नरबहादुर श्रेष्ठ
 
गण्डकी
 
१. गोरखा – प्रेम गुरुङ
 
२. तनहुँ – श्रीप्रसाद श्रेष्ठ
 
३. म्याग्दी – देवेन्द्र केसी
 
४. लमजुङ – कृष्णप्रसाद अधिकारी
 
५. बागलुङ– हिराबहादुर केसी
 
६. पर्वत–राजु पौडेल
 
७. नवलपुर–मुक्ती पाण्डे
 
८. स्याङ्जा – सूर्य प्रसाद गैरे
 
९. कास्की– मनबहादुर गुरुङ
 
लुम्बिनी
 
१. पाल्पा – धनेन्द्रराज घिमिरे
 
२. गुल्मी – बालकृष्ण काउछा मगर
 
३. अर्घाखाँची – पिताम्बर भुसाल
 
४. बाँके – किस्मत कुमार कक्षपती
 
५. बर्दिया – लालबहादुर श्रेष्ठ
 
६. दाङ – हुकुमबहादुर बस्नेत
 
७. रुपन्देही – तेजेन्द्र केसी
 
८. कपिलवस्तु – डम्मर शर्मा (निर्वाचित)
 
९. नवलपरासी (पश्चिम) – दीपेन्द्र अधिकारी (निर्वाचित)
 
१०. प्युठान–बिजयविराज विष्ट
 
कर्णाली
 
१. डोल्पा – शेरबहादुर बुढा
 
२. सल्यान – गोविन्द पुन मगर
 
३. जुम्ला – शान्तिलाल महत
 
४. रुकुम– नन्दराम देवकोटा
 
५ जाजरकोट – खिमबहादुर शाही
 
६. सुर्खेत– अमृत बिसी
 
सुदूरपश्चिम
 
१. डडेल्धुरा – प्रकाश साउद
 
२. बैतडी– सुरेन्द्र पाल
 
३. डोटी–चक्र मल्ल
 
४. कैलाली– रतन थापा
 
५. दार्चुला– प्रेमसिंह धामी
 
६. बाजुरा–  कालीबहादुर शाही
 
गैरभौगोलिक जिल्ला
 
१. मजदूर विशेष – जितेन्द्र श्रेष्ठ
 
२. पेशागत विशेष – उमेश ढकाल
Categorized in राजनीति